Contact us

MdoseMedia.Com


Mdosemedia is a growing entertainment website in Tanzania (East Africa) that offers all entertainment news, Video and Audio with download option.


WE PROMOTE UNDERGROUND ARTISTS
For artists or musicians who want their music either audio or video to be promoted and reach many people through our blog, please don't hesitate to send us your music through below contacts.



Phone number    :      +255766148796
                         :      +255653901888



Email                      sultanshbn@gmail.com

                 
Whatsapp number:    +255766148796

NOTE: WHEN YOU SEND ME YOUR SINGLE/SONG THROUGH EMAIL, MAKE SURE TO REMINDER ME THROUGH MY PHONE NUMBER MENTIONED ABOVE SO AS TO AVOID DELAY FOR POSTING YOUR SONG BECAUSE IM NOT ALWAYS PASS THROUGH MY EMAILS.



REQUIREMENTS TO POST AUDIO OR VIDEO



In order to post your song(s) to our blog make sure that you fulfil the following requirements;
  • Audio (MP3) or Video(MP4) with high quality.
  • The song name with your artist name
  • Song Cover
  • Your full contacts i.e phone number, email etc.

Moreover, you are supposed to contribute a little amount of not exceed Five thousand shillings, 5000/= to support our work of promoting you.

---------------------------------------------------------------------------------------

Mdosemedia ni blog inayokuwa kwa kasi nchini Tanzania ambayo inatoa burudani kwa upande wa muziki hususani audio na video mpya tunazoweka kila siku huku ukiwa na uwezo wa ku download.

Kwa wasanii wanaoanza kuimba wanaweza kutuma kazi zao na sisi tuta wa-support kwa kuweka kwenye blog yetu na kui-share katika magroup mbalimbali mitandaoni ili iweze kuwafikia watu wengi zaidi.

Hivyo, tuma wimbo wako ama audio au video ukiwa katika ubora mzuri kuuusikiliza na ambatanisha vitu hivi, jina la wimbo, jina la msanii na cover ya wimbo na mawasiliano yako.

Pia utatuchangia TSH. 5000/= ili nawe msanii kuunga mkono kazi yetu ya kuku promote.

MUHIMU: HAKIKISHA UNAPONITUMIA WIMBO KUPITIA EMAIL YANGU NIJULISHE KWA NAMBA YANGU YA SIMU NILIYOHITAJA HAPO JUU ILI KUEPUKA KUCHELEWA KU-POST WIMBO WAKO KWANI SI KILA SIKU NAINGIA KWENYE EMAIL, HIVYO NITUMIE MESEJI KUNIJULISHA AU PIGA. 


Regards!

Sultan, CEO and Founder www.mdosemedia.com



No comments